Kategorie
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w naszym sklepie wpisz swój e-mail.
boxes_content_top
Poleć znajomemu nasz sklep
Imię i nazwisko nadawcy
Imię i nazwisko adresata
Adres e-mail adresata
Optimal Czystoscihigiena.pl®
Sklep internetowy Czystość i higiena
80-404 Gdańsk, ul. Mikołaja Reja 3, Polska
Tel. +48 (58) 762 25 55
Fax +48 (58) 763 43 89

Adres e-mail: sklep@czystoscihigiena.pl
Kontakt GG: 5360781 Darek pytanie
Kontakt GG: 12830484 Jarek pytanie
Informacje
Tagi

Czas realizacji i Dostępność towaru

Przewidywany czas realizacji zamówienia od momentu jego potwierdzenia w naszym sklepie wynosi zazwyczaj od 1 do 14 dni roboczych. W pozostałych przypadkach będziemy Państwa informować telefonicznie lub pocztą e-mail o innym czasie realizacji niż wskazanym wyżej.

Jak obliczamy i co to jest Czas realizacji?

Przewidywany czas realizacji zamówienia określamy na podstawie naszego stanu magazynu, spodziewanych dostaw, stanach magazynów naszych dostawców, a także informacji uzyskanych od dystrybutorów i producentów. Mimo dołożenia wszelkich starań w przedstawianiu rzetelnych informacji o czasie realizacji, z uwagi na mnogość i jakość czynników (np.: niedokładne informacje, błędy techniczne, przeszkody logistyczne, itp.), które mogą mieć wpływ na informację możliwe jest zarówno skrócenie, jak i wydłużenie czasu realizacji zamówienia. Nasz konsultant poinformuje Państwa o ewentualnie wydłużającym się czasie realizacji zamówienia wskazując jednocześnie przewidywany czas realizacji dostawy.

Na przewidywany czas realizacji dostawy składa się czas dostawy do naszego magazynu plus 1 dzień roboczy na dostawę przez kuriera do Państwa.

Należy jednak zwrócić uwagę, że zakładany 1 dzień roboczy na dostawę przez firmę kurierską spełniony jest w przypadku 90% przesyłek. Niestety w przypadku pozostałych 10 % możliwe są opóźnienia np. z powodu uszkodzenie samochodu dostawczego, wypadku, ciężkich warunków pogodowych, itp. Przewidując termin dostawy do Państwa, należy uwzględnić możliwość wystąpienia opóźnień z winy firmy kurierskiej.

Uaktualnianie informacji o stanie magazynu

Aktualizację informacji o stanie naszego magazynu wykonujemy 2 razy w ciągu dnia roboczego. Należy o tym pamiętać, że w momencie wykonywania aktualizacji o informacji stanów magazynowych, prowadzimy równocześnie w czasie rzeczywistym sprzedaż bieżącą, a klienci składają w sklepie internetowym nowe zamówienia. Istnieje prawdopodobieństwo, że można zamówić produkt, który zamówiło kilku klientów w danej chwili, co wyczerpało nasz stan magazynowy. Zdarza się to sporadycznie, ale może mieć miejsce. Informację o obecności lub jego braku zamawianego produktu w naszym magazynie poda konsultant w momencie potwierdzania Państwa zamówienia.

O czym należy pamiętać

 1. Realizacja zamówienia rozpoczyna się zawsze od momentu jego potwierdzenia! Brak możliwości kontaktu z klientem w sprawie jego zamówienia może wydłużyć czas realizacji.
 2. Zamówienia składane w nocy oraz w dni wolne od pracy rezerwują towar w magazynie dopiero w momencie potwierdzenia zamówienia.
 3. Podawany przewidywany czas realizacji zamówienia na dany produkt nie stanowi elementu oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
 4. Za opóźnienia w dostawie wynikające z winy firm kurierskich, firma Optimal nie ponosi odpowiedzialności.

Objaśnienie Czasów realizacji, jakie stosujemy w naszym sklepie

 1. 24h  - towar w magazynie, wysyłamy w 24h, według informacji z czasu ostatniej aktualizacji stanu magazynowego, ten produkt posiadamy w naszym magazynie w Gdańsku. Dzięki temu możliwy jest jego odbiór osobisty w naszym biurze lub szybka wysyłka. Koniecznie przeczytaj powyżej jak działa nasza aktualizacja stanów magazynowych.
 2. od 1 do 3 dni roboczych - produkt przyjedzie do naszego magazynu w ciągu najbliższych 2 - 3 dni roboczych lub wiemy, że znajduje się w magazynie naszego dostawcy i możemy go w ciągu 2 dni sprowadzić do naszego magazynu lub wysłać bezpośrednio z magazynu naszego dostawcy i również wysłać bezpośrednio do Państwa firmą kurierską.
 3. do 7 dni roboczych - dostawa produktu spodziewana jest w czasie do 7 dni roboczych lub tyle czasu zajmie nam sprowadzenie produktu od dostawcy po złożeniu zamówienia na ten produkt przez klienta.
 4. do 14 dni roboczych - podobnie, jak w przypadku krótszych czasów realizacji, ale istnieje możliwość zmiany tej informacji na „powyżej 14 dni” z uwagi na pojawiające się codziennie dodatkowe informacje utrudniające np. sprowadzenie towaru z zagranicy, braki na stanach magazynowych u producentów.
 5. powyżej 14 dni roboczych - nie posiadamy wystarczających informacji o dacie najbliższej dostawy lub sprowadzenie produktu od naszego dostawcy i zajmuje to zazwyczaj powyżej 14 dni roboczych. Niestety może to być zarówno 2 tygodnie, jak i 4 tygodnie. Szczegóły czasu realizacji dostawy poda konsultant.
 6. zapytaj o dostępność - nie posiadamy żadnej informacji o spodziewanych dostawach lub produkt jest trudno dostępny, albo mało popularny. Proszę o wysłanie zapytania drogą poczty elektronicznej na adres sklep@czystoscihigiena.pl, gdy tylko uzyskamy informacje o dostępności produktu, wówczas niezwłocznie przekażemy je klientowi.
 7. chwilowo niedostępny - z posiadanych przez nas informacji produkt jest czasowo niedostępny. Mogą to być problemy z jego dostępnością na rynku krajowym, produkcją, skończyły się zapasy u dostawcy, czy producenta, jak i inne przypadki.
 8. zapowiedź - jest to nowy produkt, który nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży. Takiego produktu nie można jeszcze zamówić za pośrednictwem naszego sklepu.
 9. wycofany - zapasy zostały wysprzedane, a dostawca najprawdopodobniej nie dostarczy już więcej tego produktu. Dzieje się tak najczęściej z uwagi na zakończenie produkcji danego towaru. Produkt jest jeszcze widoczny przez jakiś czas na stronach naszego sklepu, ponieważ klienci, którzy go np. używali i stosowali poszukują o nim szczegółowych informacji.

Dodatkowe oznaczenia towarów i produktów

Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółowe opisy oznaczeń, jakie czasami  stosujemy w  sklepie internetowym  Czystoscihigiena.pl® przy produktach i towarach dla dokładnijeszego przedstawienia szerokiej oferty handlowej jest to drukowana litera na pomarańczowym tle, która oznacza:

"H" - Hit - według naszych statystyk i obserwacji ten produkt sprzedaje się bardzo dobrze i jest szczególnie godny polecenia. To oznaczenie przyznawane jest przez naszych pracowników, a nie przez automatyczną statystykę. Staramy się wskazać i podpowiedzieć naszym klientom, które produkty są godne zauważenia i spróbowania bezpośrednio na swoim obiekcie.

"R" - Rekomendacja - produkt, na który chcemy zwrócić szczególną uwagę ze względu m.in. na jego dobry stosunek ceny do jakości, walory użytkowe, estetyczne i/lub techniczne, nowatorskie rozwiązania, czy inne cechy, którymi wyróżnia się spośród wielu podobnych ogólnodostępnych towarów w naszym sklepie, jednak został przez nas przetestowany, sprawdzony i oceniony wg ogólnych kryteriów i parametrów technicznych dostarczonych przez producenta.

"N" - Nowość - informacja o tym, że produkt jest stosunkowo od niedawna w sprzedaży. Nie znaczy to jednak, że od niedawna nasza firma go ma w ofercie lecz, że jest nowym produktem na rynku krajowym lub lokalnym. Niektóre produkty mogą mieć to oznaczenie wiele tygodni, ale dla innych kategorii produktów.

"P" - Promocja -  produkty tak oznaczone biorą udział w promocji. Może to być promocja polegająca na obniżce cenowej lub inna, dokładniej opisana na stronie danego produktu. Promocje mogą być okresowe i/ lub do wyczerpania zapasów magazynowych.

"W" - Wyprzedaż - w ten sposób oznaczamy produkty, które albo nasz sklep, albo dystrybutor lub producent wyprzedaje z magazynu. Oznaczając tak produkt nie twierdzimy, że napewno jest w magazynie. Wyprzedaż może organizować producent, czy dystrybutor pragnący sprzedać z magazynu np. ostatnią partię danego modelu, często po bardzo atrakcyjnej cenie.

Zespół Czystość i higiena

PRAMOL GERMEX A Preparat do mycia i dezynfekcji powierzchni (kan. 10 l)
Germex A preparat biobójczy, myjąco-dezynfekujący do wszystkich powierzchni wodoodpornych
haccphit promocja
-15%
Cena brutto 411,93zł
Cena brutto 349,98zł
Szczegóły
produkty promocyjne
Reklamy
Partnerzy