Kategorie
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w naszym sklepie wpisz swój e-mail.
boxes_content_top
Poleć znajomemu nasz sklep
Imię i nazwisko nadawcy
Imię i nazwisko adresata
Adres e-mail adresata
Optimal Czystoscihigiena.pl®
Sklep internetowy Czystość i higiena
80-404 Gdańsk, ul. Mikołaja Reja 3, Polska
Tel. +48 (58) 762 25 55
Fax +48 (58) 763 43 89

Adres e-mail: sklep@czystoscihigiena.pl
Kontakt GG: 5360781 Darek pytanie
Kontakt GG: 12830484 Jarek pytanie
Informacje
Tagi

Od wielu lat światowi wirusolodzy oraz eksperci WHO straszą nas pandemią grypy. Początkowo mowa była o epidemii ptasiej grypy (wirus H5N1), ale obecnie w Meksyku, Stanach Zjednoczonych oraz Nowej Zelandii mamy do czynienia ze świńską odmianą grypy i nowym wirusem. Wirus powstał z mieszaniny materiału genetycznego wirusów świńskiej, ptasiej oraz ludzkiej grypy sezonowej i jest w stanie przełamać bariery między gatunkami i przenosić się ze świni na człowieka, ale również z człowieka na człowieka.

Świńska grypa, o której się wszędzie mówi najczęściej spowodowana jest właśnie przez wirusy świńskiej grypy A o podtypie H1N1, ale mogą ją powodować również podtypy H1N2, H3N1, H3N2. Świnie mogą zarazić się również  wirusami ptasiej grypy oraz ludzkiej grypy sezonowej. W Meksyku wystąpiła sytuacja, w której świnia uległa zakażeniu większą ilością wirusów, co ułatwiło wymianę materiału genetycznego pomiędzy nimi i powstawanie nowego wirusa o zupełnie nowych właściwościach.
 
Jak można się zarazić grypą? Otóż do zakażenia dochodzi drogą kropelkową, czyli przez kontakt bezpośredni oraz pośredni z chorym zwierzęciem ale również z zakażonym człowiekiem. Zarazić może się każdy, przy czym największą zachorowalność obserwuje się u osób pomiędzy 25 a 45 rokiem życia. Bezpieczne jest spożywanie odpowiednio przygotowanego mięsa wieprzowego poprzez gotowanie lub smażenie. Należy wiedzieć, iż wirus ginie w temperaturze 70 st.C.
Początkowo objawy przypominają zwykłą infekcję górnych dróg oddechowych lub objawy grypy sezonowej. Występują bóle mięśni oraz stawów, wysoka gorączka, ból głowy, katar oraz suchy kaszel.  U niektórych osób rozwija się zapalenie płuc, które może powodować ciężką niewydolność oddechowa oraz śmierć.
 
Jak uniknąć zarażenia? Najprostsze czynności związane z przestrzeganiem higieny osobistej zmniejszają ryzyko zakażenia się wirusem grypy. Dokładne i częste mycie rąk przy użyciu mydła i bieżącej wody, pozwala na usunięcie materiału zakaźnego ze skóry i uniemożliwia dalsze roznoszenie wirusa. W przypadku braku takiej możliwości należy użyć środka odkażającego np.: Soft Care Sensisept, zawierającego alkohol np.: Soft Care Med.
 
Jeżeli np.: kran w łazience lub inny element jest otwierany brudną ręką, to należy zakręcić go przez papierowy ręcznik. Unikanie kontaktu z przedmiotami dotykanymi przez chorego lub dokładnie ich umycie detergentem, czy preparatem dezynfekcyjnym gotowym do użycia np.: Germex Spray lub Divodes FG, używanie jednorazowych chusteczek higienicznych przy kichaniu, które po użyciu należy natychmiast wyrzucić do kosza na śmieci oraz umyć ręce, stosowanie specjalnego typu masek na twarz w przypadku personelu medycznego lub osób narażonych na bezpośredni kontakt z chorymi ludźmi czy zwierzętami.
 
W skrócie, w jaki sposób uniknąć zarażenia groźną dla człowieka chorobą? Przede wszystkim myć często ręce mydłem z dozownika, a następnie dokładnie spłukiwać dłonie i osuszać jednorazowym ręcznikiem papierowym, stosować maseczki, nie podróżować do krajów, w których wystąpiły zachorowania, unikać dużych skupisk ludności np.: centra handlowe, kina, targowiska, itp., zgłosić się do lekarza przy pierwszych objawach infekcji przeziębienia.
 
Zespół Czystość i higiena
PRAMOL GERMEX A Preparat do mycia i dezynfekcji powierzchni (kan. 10 l)
Germex A preparat biobójczy, myjąco-dezynfekujący do wszystkich powierzchni wodoodpornych
haccphit promocja
-15%
Cena brutto 411,93zł
Cena brutto 349,98zł
Szczegóły
produkty promocyjne
Reklamy
Partnerzy